دومین جشنواره تئاتر قشم آغاز به کار کرد

«علیرضا کمساری» با بیان اینکه برگزاری چنین رویدادی، نقطه عطفی در منطقه آزاد قشم و هنر این خطه از کشور است، افزود: برگزاری همزمان جشنواره تئاتر قشم با استان هرمزگان و انتخاب آثار برگزیده به صورت جدا به مرحله کشوری، برای نخستین بار در کشور انجام شده است.
وی اظهار کرد: در دومین جشنواره تئاتر قشم، ۱۳ گروه نمایشی شامل هشت گروه از قشم و پنج گروه از جزیره هرمز حضور یافتند که با داوری آثار، شش اثر شامل چهار گروه قشمی و دو گروه هرمزی در این مرحله با هم به رقابت می پردازند.
این مسئول با بیان اینکه در سه روز برگزاری این جشنواره، تمامی آثار به قت بررسی و ثبت می شوند، اضافه کرد: دو اثر برگزیده، به همراه آثار برگزیده استان هرمزگان مستقیما به مرحله کشوری جشنواره تئاتر ارسال می شوند تا در صورت تایید انجمن هنرهای نمایشی، جواز حضور در جشنواره بین المللی تئاتر فجر به آثار داده شود.
وی افزایش بیش از ۵۰ درصدی گروه های نمایشی و افزایش انگیزش گروه های نمایش شرکت کننده نسبت به پارسال را ناشی از حمایت های مدیرعامل و معاون فرهنگی، اجتماعی و گردشگری سازمان منطقه آزاد قشم از بخش فرهنگ خواند و بر ضرورت پیشبرد این مهم تاکید کرد.
انجمن هنرهای نمایشی قشم هم اکنون بیش از ۲۰۰ تن عضو دارد که ۸۵ تن از آنان در هشت گروه به مدت سه روز مهمان اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی قشم هستند.

مطالب مرتبط

Top