حسام‌الدین سراج: از مجید انتظامی اخلاق‌مداری، صبر، متانت و مهربانی آموختم

با حضور مؤمنی شریف، لوریس چکناواریان، هوشنگ کامکار، رضا میرکریمی و مسعود جعفری جوزانی از مجید انتظامی به‌خاطر چهار دهه فعالیت هنری تقدیر شد.

به گزارش خبرگزاری ، با حضور مؤمنی شریف، لوریس چکناواریان، هوشنگ کامکار، رضا میرکریمی و مسعود جعفری جوزانی از مجید انتظامی به‌خاطر چهار دهه فعالیت هنری تقدیر شد.

حمید حامی در ابتدای مراسم بخش‌هایی از سمفونی ایثار را خواند. حامی در صحبت‌هایش از مجید انتظامی تقدیر کرد و از زنده‌یاد ناصر فرهودی یاد کرد.

در ادامه هر کدام از هنرمندان دقایقی کوتاه درباره جایگاه هنری مجید انتظامی سخن گفتند که شرح صحبت‌هایشان در ادامه می‌آید:

باشد که افتخار همکاری با انتظامی نصیبم شود

میرکریمی گفت: انسان‌های چندوجهی به‌نسبت چندوجهی شدنشان عمقشان کم می‌شود، اما انتظامی هم چندوجهی است و هم عمیق، خودخواه نیست که فقط به خودش فکر کند، در فعالیت‌های اجتماعی فعال است و میزان تعهدش به هم‌صنفانش را دیده‌ام.
من با موسیقی‌های مجید انتظامی خیلی خاطره دارم و امیدوارم که این افتخار نصیبم شود تا با شما فرصت همکاری داشته باشم.

آثار آهنگساز ایرانی باید هویت داشته باشد

هوشنگ کامکار یادآور شد: این مجلس باشکوه جای شکر دارد. اما به من نگفتند که صحبت باید بکنم. از دوره جوانی که در دانشکده هنرهای زیبا تحصیل می‌کردم با مجید انتظامی آشنا شدم. ایشان از نوازندگان ارکستر سمفونیک بودند. آن زمان نواختن در ارکستر به‌راحتی امروز نبود.
معتقدم که موزیسین ایرانی باید چیزی بسازد که هویت ایرانی داشته باشد و دارای هویت ملی باشد. استفاده از تم‌های موسیقی ایرانی در آثار کلاسیک بسیار باارزش است.
چند روز پیش خبر آمدن ارکستری از ایتالیا به ایران را شنیدم که در ایران اپرایی از جوزپه وردی را اجرا کرده بودند که در نوع خودش جالب بود. اما همین ارکستر به ایتالیا می‌رود و آنجا هم آثار وردی را اجرا می‌کنند. ای‌کاش این ارکستر در ایتالیا آثاری از آهنگسازان ایرانی اجرا می‌کرد.

تفاوت آقازاده‌های سیاست با آقازاده‌های هنر

کامران ملکی: آقازاده‌های سیاست خودشان را به سیاست می‌چسبانند اما آقازاده‌های هنر به هنر تجلی می‌بخشند.

روزی که انتظامی، خیراندیش را به یاد نیاورد

گوهر خیراندیش اظهار داشت: دلم می‌خواهد به‌عنوان یک بازیگر زن از آذر صدرسالک همسر مجید انتظامی تشکر کنم. ایشان خودش هنرمند است و من در فیلم کوتاه دخترش بازی کرده‌ام.
وقتی آذر عزیز کنار بچه‌هاست، آقا مجید می‌تواند نت‌هایش را بنویسد. البته آقا مجید خودش در کارهای خانه هم کمک می‌کند.
روزی به خانه مجید زنگ زدم و من را نشناخت. بعدها زنگ زد و گفت “ببخشید، آن روز تو را نشناختم، چون مشغول نوشتن اثری و در حال دیگری بودم”. آدم خدا را شکر می‌کند که با کسی در ارتباط است که گاهی چنان شیدا می‌شود که دیگری را نمی‌شناسد و من از چنین اتفاقی نه‌تنها ناراحت نشدم که خیلی هم خوشحال شدم.

موسیقی مجید را می‌شود درک کرد

مسعود جعفری جورانی گفت: مانیفست احساس یک فیلم در موسیقی مجید تجلی پیدا می‌کند. برخی موسیقی‌ها خیلی علمی‌اند و خیلی فاخرند اما آدم با آنها ارتباط نمی‌گیرد. موسیقی مجید اما درک‌شدنی است.

احترام به همسر را از انتظامی یاد گرفتم

حسام‌الدین سراج تأکید کرد: از مجید انتظامی اخلاق‌مداری، صبر، متانت و مهربانی آموختم. انتظامی زمانی که می‌خواست انتخاب کند، انتخاب‌هایش عالی بود. من با مجید انتظامی سفری داشتم و همیشه احترام به همسر را از ایشان یاد گرفتم. برای مجید عزیز آرزوی طول عمر می‌کنم تا آثار هنری بیشتری برای مردم ایران خلق کند.

Top