تبلیغات در سایت

برای تبلیغات در سایت با شماره ۰۲۱۴۴۲۸۰۰۳۵ تماس بگیرید.

 

 

یک نظر;

 1. موسسه کلام مطهر گفت :

  اولین نشست هم اندیشی سازمانهای مردم نهاد در کرج برگزار شد
  مدیران ۶۰ سازمان مردم نهاد فعال با مشاوران اجتماعی استانداری البرز و رئیس بهزیستی شهرستان کرج در روز گذشته مورخ ۳آبان ماه در محل سالن اجتماعات بهزیستی کرج به هم اندیشی و بررسی مشکلات ، تشکیل شبکه های تخصصی و نحوه برگزاری دوره های توانمند سازی پرداختند.
  به گزارش روابط عمومی سازمان مردم نهاد کلام مطهر ، اولین نشست هم اندیشی خودجوش سازمانهای مردم نهاد در حوزه های تخصصی فرهنگی ، اجتماعی ، محیط زیست ، بهداشت و سلامت ، خیریه ها ، پیشگیری از آسیب های اجتماعی با حضور آقایان دکتر معیدفر و دکتر قبادی مشاوران اجتماعی استاندار و دکتر حیدری موسوی رئیس بهزیستی شهرستان کرج و مدیران ۶۰ سازمان مردم نهاد در محل سالن اجتماعات اداره بهزیستی شهرستان کرج برگزار گردید.
  دکتر معیدفر مشاور اجتماعی استاندار در این جلسه با اشاره به نقش کلیدی سازمانهای مردم نهاد در کاهش آسیب های اجتماعی ، سمن ها را به تعامل هرچه بیشتر بایکدیگر دعوت نموده و پیشنهاد تشکیل شبکه های منسجم از سازمانهای مردم نهاد در حوزه های تخصصی جهت کمک هرچه بیشتر به پیشبرد اهداف دولت را ارانه و سمن ها را به عنوان بازوان توانمند دولت در رسیدن به اهداف بلند مدت از جمله مشارکتهای مردمی در فعالیت های اجتماعی معرفی نمودند .
  ایشان با اشاره به اینکه مسئولین استانی آمادگی کامل جهت برگزاری جلسه و تعامل موسسات مردم نهاد را دارند و در ادامه گفتند توانمند ساختن جامعه فقط با NGO ها و CBO ها قابل دستیابی می باشد و توافق و همکاری شرط موفقیت در سالم سازی جامعه می باشد.
  همکاری بین این سازمانها باعث ایجاد نشاط و تعالی در روح اجتماعی خواهد شد و فعالیتهای مدنی منوط به همبستگی بین NGO ها و CBO ها می باشد. این سازمانها باید تمام جامعه را تحت الشعاع قرار دهند و اجتماع محور بودن در محلات می توانند در جهت سلامت جامعه و محلات کمک کنند و دولت نیاز به همکاری تشکل ها دارند و در دولت جدید فصل تازه و شرایط جدیدی بوجود آمده که آن هم نگاهی تازه به حقوق شهروندی است و در همین راستا نیاز به همکاری و فعال بودن NGO ها می باشد.
  در ادامه مدیران ۱۴ سازمان مردم نهاد هریک به مدت ۲ دقیقه پیشنهادات و انتقادات و نظرات خود را ارائه نمودند.
  در پایان دکتر قبادی و دکتر معیدفر مشاوران استاندار به ارائه پاسخ به مباحث مطرح شده پرداخته و اعلام نمودند ادامه برگزاری این نشست ها با نمایندگان حوزه های تخصصی سازمانهای مردم نهاد می تواند در بهبود وضعیت جامعه اثر گذار بوده و برگزاری کارگاههای توانمندسازی سمن ها و رفع مشکلات معافیت مالیاتی و تهیه مکان مناسب برای برگزاری کلاسها و کارگاههای آموزشی که سمن ها برگزار می کنند از خواسته های عموم سمن های حاضر در جلسه بوده است.

Top