امضای تفاهم نامه آموزش مجازی زبان فارسی بین ایران و روسیه

به گزارش روز یکشنبه گروه اخبار فرهنگی از سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، رایزن فرهنگی کشورمان در دیدار با ویکتور نیکلایویچ، معاون بین‌الملل دانشگاه زبان‌شناسی مسکو به اهمیت آموزش زبان فارسی در فضای مجازی اشاره کرد و با توجه به وسعت کشور روسیه و علاقه مندان به یادگیری این زبان، فضای مجازی را بستر مناسبی برای این مهم دانست.
رضا ملکی با یادآوری تجربیات دانشگاه زبان‌شناسی مسکو در آموزش زبان‌های خارجی در فضای مجازی و اثربخشی آن اظهار امیدواری کرد که در حوزه زبان فارسی نیز، شاهد نتایج خوبی باشیم.
وی به همکاری‌های اخیر رایزنی فرهنگی کشورمان با این دانشگاه از جمله برگزاری کنفرانس روابط فرهنگی ایران و روسیه، بزرگداشت جهانگیر دُری و رونمایی از دو اثر وی و اعزام استادان و دانشجویان برای شرکت در دوره‌های دانش‌افزایی در یک ساله گذشته، اشاره کرد.
براساس تفاهمنامه ای که به امضای رایزن فرهنگی جمهوری اسلامی ایران و ایرینا کرایوا، رئیس دانشگاه دولتی زبان‌شناسی مسکو رسید، سامانه آموزش زبان فارسی به زودی با ارائه محتوا از سوی مرکز زبان فارسی رایزنی فرهنگی ایران و تأمین نرم افزار از سوی دانشگاه روسی راه‌اندازی خواهد شد.
دانشگاه دولتی زبان‌شناسی مسکو یکی از معتبرترین مؤسسات آموزشی از زمان شوروی تاکنون است و ۳۶ زبان خارجی در این دانشگاه تدریس می‌شود که زبان فارسی یکی از فعال‌ترین بخش‌های دانشکده ترجمه این مرکز دانشگاهی است.

Top